1366

Python ile Sıfırdan İleri Seviye Python Programlama

Python için Editör Kurulumu

Bu dersimizde python kodlarımızı yazmak için kullanacağımız Visual Studio Code editörünün kurulumunu yapalım.

Python kodlarımızı yazmak için kullanacak olduğumuz Visual Studio Code editörümüzü kuralım ve sonrasında Visual Studio Code editörüne Python eklentisini ekleyelim.

Basit bir text editörü ile Python Kursu: Baştan Sona Programlama Eğitimi kursumuzu takip edebilirsiniz. Aşağıda size bazı alternatifler sunuyorum.

1- Visual Studio Code : Microsoft firmasının çıkardığı güzel bir text editördür. Python Kursu: Baştan Sona Programlama Eğitimi derslerimizi bu editörde kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kurs boyunca Visual Studio Code editörünü kullanmaktayım.

Ancak tabi ki aşağıdaki alternatif editörlerini de kullanabilirsiniz. Hangisine alışkanlığınız varsa hangi editörü daha çok seviyorsanız kullanabilirsiniz. Hangi editörü kullandığınız Python açısından bir fark yaratmaz. Ancak aşağıdaki editörlerden birinde daha önceden bir çalışma yapmadıysanız ayrıca kararsızsanız Visual Studio Code editörünü tavsiye ederim.

Visual Studio Code editörünü indirmek için tıklayınız.

2- Brackers editörü : 

Brackets editörünü indirmek için tıklayınız.

3- Atom editörü :

Atom editörünü indirmek için tıklayınız.

4- PyCharm editörü :

PyCharm editörünü indirmek için tıklayınız.

5- Notepad++ editörü :

Notepad++ editörünü indirmek için tıklayınız.

Sonuç olarak hangi editörü kullandığınızın hiç önemi yoktur bu alternatiflerden hangisi size daha yakın geliyorsa onu rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Eğer ki seçimizin Visual Studio Code ise size fayda ve kolaylık sağlayacak Python eklentisini editöre kurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Python eklentisi otomatik tamamlama, hata denetimi, renklendirme gibi bir çok avantaj sunuyor.


Kurs Sayfasına Git  
Paylaş