1120

Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi

Geliştirme Araçları

Web geliştirmek için kullanılan araçlar ve programlar hangileridir ?

Web geliştirmek için kullanılan araçlar ve programlar hangileridir, bu programlara ücret ödeyecek miyim diye merak ediyorsanız bu yazıyı okuyun.

Html Css Javascript JQuery ve Bootstrap bölümlerinde basit bir text editörü kullabilirsiniz. Aşağıda size bazı alternatifler ;

1- Brackers editörü : Kursumuzda ben bu editörü kullandım ancak başka editörde kullanabilirsiniz. Hangisinin renk uyumu yada kullanımı size kolay geliyorsa o editörü kullanabilirsiniz.

Brackets editörünü indirmek için tıklayınız.

2- Atom editörü :

Atom editörünü indirmek için tıklayınız.

3- Notepad++ editörü :

Notepad++ editörünü indirmek için tıklayınız.

4- Visual Studio Code : Microsoft firmasının çıkardığı güzel bir editördür. Frontend deki işlerinizi bu editörde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca emmet eklentisinin visual studio code kurulumu ile gelmesi bizim için bir avantajdır.

"Asp.net Mvc - Başlangıç" bölümünden itibaren Visual Studio 2017 Community sürümünü kullanıyoruz ancak visual studio sadece windows işletim sisteminde çalışıyor.

Mac ve Linux kullananlar kursumuzu Visual Studio Code editöründen rahatlıkla takip edebilirler.

Dolayısıyla hangi işletim sistemini kullanıyorsanız kullanın kursun en başından itibaren visual studio code u kullanabilirsiniz.

Visual Studio Code indirmek için tıklayınız.

Sonuç olarak hangi editörü kullandığınızın hiç önemi yoktur bu alternatiflerden hangisi size daha yakın geliyorsa onu rahatlıkla kullanabilirsiniz.