1115

Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi

Kursa Nasıl Çalışmalıyım

"Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi" kursumuza çalışırken dikkat etmenizde fayda olacak bazı noktalar.

Komple Uygulama Web Geliştirme eğitimi kursuna başlamadan önce aşağıdaki önerilerime dikkat ederseniz kursun size daha faydalı olacağını düşünüyorum.

1- Dersi ilk seferde hiç bir şey yapmadan sadece seyredin ve ardından 2.kez seyrederken ise mutlaka benimle birlikte uygulayın.

Eğer 2.monitörünüz varsa bu aşamada size çok faydalı olacaktır.

Dersi anlamış olsanız bile ilerleyen zamanlarda yapmak istediğinizde büyük olasılıkla zorluk yaşayacaksınızdır. Mutlaka uygulamayı kendiniz yapmanız gerekir hatta dersi izlerken uyguladıktan sonra tekrar bakmadan ve uygulamayı biraz değiştirerek yapmanız çok daha faydalı olacaktır.

2- Problemleri kendiniz çözmeye çalışın.

Karşılaştığınız problemleri mutlaka bir süre kendiniz çözmeye çalışın.Probleme odaklandığınız durumda çözüm sizin için çok daha kalıcı olacaktır. Çözümü bulana kadar geçen sürede mutlaka bir çok bilgide sizi daha anlamlı gelmeye başlayacaktır.

Peki çözüme bir süre uğraştıktan sonra gene ulaşamadıysanız ne yapmanız gerekiyor ?

  • Konuyla alakalı Google'da arama yapın. Bu sizin bu işi yaptığınız sürece karşılaşacağınız her sorundaki en temel yardımcınız olmalıdır ki ; internet üzerinde faydalı olan onca yardımcı site mevcut ve bu siteler sizin sorununuzla daha önceden karşılaşmış onca kişiyle iletişim içinde olmanızı sağlayacaktır.
  • Her dersi seyrederken alt tarafta bulunan "Soru Cevaplara Göz At" linkini kullanabilirsiniz. Bu bölüm o dersi seyredip sizinle aynı sorunları yaşayan kişilerin soru sordukları bir alandır.

3- Diğer katılımcıların yaşadığı sorunları çözmeye çalışın. Her ders içinde bulunan soru cevap bölümünde sorulan sorulara mutlaka göz atın ve yardıma ihtiyacı olan kişilere mutlaka yardımcı olun ki sizde bu aşamada çok fayda sağlarsınız.Daha önce karşılaşmadığınız bir sorunun çözümünü önceden bilmiş olmak ileride aynı sorunla karşılaştığınızda size fayda sağlayacaktır.

4- Ders ve bölüm sonlarındaki uygulamaları mutlaka yapın. Her ders ve bölüm sonunda öğrendiklerimizi pekiştirecek olan bazı uygulamalar ekledim bunları bire bir harfiyen yapmanız çok önemli. Uygulama yapmadan öğrenilen her bilgi büyük olasılıkla pratiğe geçmeden unutulur.

5- Ders ve bölüm sonlarında kendi kendinize uygulamalar düşünüp yapmaya çalışın. Bu şekilde yapacak olduğunuz çalışma size pratiklik kazandıracaktır.

6- Kurs öğrenim sürenizi zamana yayın. Kursu kısa sürede bitirmek size çok fayda sağlamayacaktır. Kursu 1 ayda toplam 100 saat çalışarak bitireceğinize 2 ayda 100 saat çalışarak bitirmek size daha fayda sağlayacaktır. Zamana yayarak çalıştığınızda bir konu daha kalıcı ve anlaşılır hale gelmektedir ve bu kısa zaman zarfında genelde zor olmaktadır.

** Komple Uygulama Web Geliştirme eğitimi sizin adınıza tüm süreci daha kolay hale getirecek bir plana sahiptir. Normalde bu şekilde planlı bir kaynağa sahip olmamış olsanız bu süreç 2-3 yıldır ancak sadece kursu takip ederek ve başka hiç bir kaynağa ihtiyaç duymadan bu süreci oldukça azaltabiliriz.

** Kurs için tavsiye edilen öğrenim süresi 6-8 aydır. Daha az sürede bitirilen bu süreç çok faydalı olmayabilir.

** Kurs boyunca takıldığınız her hangi bir konuda ilgili ders içinden sorunuzu sorabilirsiniz sorunuzu diğer katılımcılarla birlikte benimde cevaplayacağımı bilmenizi isterim.

** Youtube kanalımdan dersler paylaşmaktayım bildirim almak için takip edebilirsiniz. sayfa için tıklayınız.

** Her ders içinde sorularınızı soru cevap kısmından sorabilirsiniz. Diğer her hangi bir konu ile alakalı benimle iletişime geçmek için tıklayınız.